How do I choose the right course?

Crisis Research Centre courses are designed to develop your skills and competences. You should select courses according to the nature of your work and responsibilities, according to your qualifications and competences. We suggest to start from the basic emergency care skills, such as CPR, bleeding control, and spine immobilisation (e.g., Basic skills in emergency medicine course), and then proceed to advanced courses to improve teamwork and other specialized skills such as intubation, defibrillation, drug administration (e.g., ACLS, ALS courses). For advanced students we offer the choice of strategic learning courses such as Advanced Trauma Life Support (ATLS), Fundamental Critical Care Support (FCCS), or Major Incidence Medical Management and Support (e.g., MIMMS).

If you have more questions before selecting the best course to suit you, don‘t hesitate to contact us by phone or e-mail: info@smp.lt

PKV - Pagalbos kvietimo valdymas - kursas dispečeriui

PKV

DVPHL - Dispečerio vadovaujama pagalba sudėtingų situacijų metu (DVPHL)

Siekiant gerinti įstaigos teikiamos pagalbos efektyvumą, vienas iš būdų yra teisingas GMP dispečerio protokolo naudojimas. Šiuo metu yra sukurta mokymo metodika, įgalinanti pagreitinti protokolo ir kompiuterinės sistemos įsisavinimą.
DVPHL

KONFERENC - Paciento saugumas ir kokybė teikiant skubią pagalbą

Norime pasidžiaugti konferencijos „Paciento saugumas ir kokybė teikiant skubią pagalbą“, vykusios 2014 m. sausio 17 d. Kaune, rezultatais. Dėkojame visiems dalyviams įvertinusiems renginį - net 87 proc. dalyvių konferencijos naudą įvertino aukščiausiu balu. Tai skatina mus tobulėti bei stengtis dėl Jūsų. Norinčių patekti į renginį skaičius buvo didesnis nei salė galėjo sutalpinti, todėl mes pranešimus nufilmavome, papildėme video medžiaga sušalimo temą bei visa tai įkėlėme į savo svetainę www.smp.lt Visi savo vartotojo vardu prisiregistravę ar naujai prisijungę mūsų puslapyje galės stebėti pranešimus. Pasidalinkite šia žinia su savo kolegomis- mes džiaugsimės, jeigu pranešimų informacija bus jums naudinga bei aktuali klinikinėje praktikoje.
KONFERENC

PMP - Pirmoji medicinos pagalba

Nelaimės ar ūmios ligos atveju šalia esantis žmogus gali labai daug. Taisyklingai suteikta pirmoji pagalba padeda išsaugoti sveikatą, sumažinti traumos sukeltą pažeidimą, o kartais išgelbsti gyvybę. Vienos dienos praktinių mokymų metu Jūs įgysite svarbiausių pirmosios pagalbos įgūdžių, kurių dažniausiai netikėtai prireikia tada, kai medikų nėra šalia.

Lietuvos Respublikos įstatymai įpareigoja mokėti teikti pirmąją pagalbą didžiąją dalį visuomenės narių: visus transporto priemonių vairuotojus, švietimo įstaigų pedagoginius darbuotojus, policininkus, gelbėtojus, apgyvendinimo įstaigų darbuotojus, sporto ir sveikatingumo centruose dirbančius trenerius ir daugelį kitų. Mokymų turinys atitinka LR įstatymų reikalavimus. Kurso metu išmoksite:

  • nustatyti staigią mirtį ir atlikti kokybišką pradinį gaivinimą;
  • atpažinti užspringimą ir suteikti pagalbą užspringusiam suaugusiam žmogui ar vaikui;
  • stabdyti išorinį kraujavimą, tvarstyti įvairių sričių žaizdas, naudodami pirmosios pagalbos vaistinėlės priemones;
  • įtarti kaulų lūžimą ir imobilizuoti lūžusią vietą pagalbinių priemonių pagalbą;
  • suteikti pirmąją pagalbą skendimo, nudegimo, apsinuodijimo, įkandimo, nušalimo, sušalimo, insulto, infarkto, traukulių ir alpimo atveju.
PMP

EKG - Kritinių būklių EKG diagnostika

Kursai „Kritinių būklių EKG diagnostika“ yra vienas sėkmingiausių KTC projektų, labiausiai vertinamas kursų dalyvių. Mokymai yra skirti įvairių sričių medicinos darbuotojams, gydytojams ir slaugytojams, kurie savo klinikiniame darbe susiduria su elektrokardiograma (EKG) ir kritinės būklės ištiktu pacientu. Mokymų dalyviai išmoksta vertinti EKG taikant 6 žingsnių metodiką, kurią rekomenduoja Europos gaivinimo taryba (Europian Resuscitation Council). Šios metodikos pagalba, net ir nebūdamas kardiologu, skubios pagalbos teikėjas sugeba savarankiškai atpažįsti gyvybei grėsmingus širdies ritmo ir laidumo sutrikimus, ūmų koronarinį sindromą, diferencijuoti letalius ritmus. Kurso metu gydytojai susipažįsta ir su pradiniais pagalbos žingsniais: tachikardijos, bradikardijos, gaivinimo algoritmais. Mokymai vyksta interaktyvaus seminaro forma, dalyviai analizuoja EKG pavyzdžius.

Kursai ypač rekomenduojamas GMP darbuotojams ir ligoninėse skubią medicinos pagalbą teikiančiam personalui (skubios pagalbos skyrių gydytojams ir slaugytojoms, ITS ir anestezijos slaugytojoms, terapeutams, šeimos gydytojams). Jei Jūs nusprendėte išmokti vertinti EKG, norite susisteminti turimas žinias ar prisiminti, kaip atrodo EKG įvairių kritinių būklių metu, šis vienos dienos intensyvus kursas pateisins Jūsų lūkesčius.

EKG

SMPKK - Skubioji medicinos pagalba SMPKK

SMPKK

UB - Ūmių būklių diagnostika ir gydymas UB

Šių kursų metu apžvelgiamos dažniausiai pasitaikančios neatidėliotinos situacijos bei ūmios būklės, su kuriomis kiekvieną dieną susiduria skubios medicinos pagalbos specialistas. Kursų metu ypatingas dėmesys skiriamas paciento būklės įvertinimui ir pagalbai. Užuot teoriškai nagrinėję priežastis ir patogenezę, kiekvienas kursų dalyvis praktiškai išmoksta, ką reikia paklausti, įvertinti, nustatyti ir kaip suteikti pagalbą, kai yra kritinė situacija. Kiekvienas dalyvis gauna ūmių būklių pagalbos atmintines.

UB

PG AID - Pradinis gaivinimas ir automatinė išorinė defibriliacija

Staigi mirtis nesirenka nei vietos, nei laiko. Ji gali ištikti kiekvieną,- tiek jauną, tiek seną. Lietuvos Respublikos įstatymai įpareigoja mokėti atlikti pradinį gaivinimą didžiąją dalį visuomenės narių: visus transporto priemonių vairuotojus, švietimo įstaigų pedagoginius darbuotojus, policininkus, gelbėtojus, apgyvendinimo įstaigų darbuotojus, sporto ir sveikatingumo centruose dirbančius trenerius ir daugelį kitų

Jeigu nesate įsitikinęs, jog staigios mirties atveju savo artimajam arba šalia esančiam žmogui mokėsite suteikti pagalbą, nedelsdami registruokitės į kursą „Pradinis gaivinimas ir automatinė defibriliacija“. Mokymų metu dirbdami su gaivinimo manekenais iki automatizmo ištobulinsite pagalbos veiksmų seką, krūtinės ląstos paspaudimų ir įpūtimų techniką bei išmoksite defibriliuoti, naudodami automatinį išorinį defibriliatorių.

Krizių tyrimo centras šį kursą sėkmingai užbaigusiems dalyviams gali išduoti ir tarptautinius Amerikos širdies asociacijos (AHA) Basic Life Support (BLS) sertifikatus, pripažįstamus visame pasaulyje.

PG AID

Trauma II - Pradinė pagalba ištikus traumai

        Įrodyta, jog kvalifikuoti ir savalaikiai medikų veiksmai gali išgelbėti traumą patyrusio žmogaus sveikatą ar net gyvybę. Norint suteikti efektyvią pagalbą reikia žinių ir įgūdžių. Šių kursų tikslas – išmokyti suteikti kvalifikuotą pradinę pagalbą traumą patyrusiam žmogui.

Trauma II

ALS - Specializuota reanimacinė pagalba

„Specializuota reanimacinė pagalba“ – tai kursai, skirti kiekvienam medikui, savo darbe susiduriančiam su staigios mirties ir gaivinimo tikimybe. Per dvi dienas Jūs išmoksite profesionaliai gaivinti, kai esate vienas arba gaivinate pacientą su savo kolegomis. Šių kursų metu įgysite puikių komandinio darbo įgūdžių, kurie leis suteikti kvalifikuotą pagalbą klinikinės mirties atveju.

Krizių tyrimo centras, būdamas oficialus Europos gaivinimo tarybos partneris, gali išduoti visame pasaulyje pripažįstamus „Advanced Life Support“ (ALS) pažymėjimus.

ALS

ACLS - Šiuolaikinė specializuota reanimacinė pagalba (ACLS)

„Šiuolaikinė specializuota reanimacinė pagalba“ – tai kursai, skirti kiekvienam medikui, savo darbe susiduriančiam su staigios mirties ir gaivinimo tikimybe. Per dvi dienas Jūs išmoksite profesionaliai gaivinti, kai esate vienas arba gaivinate pacientą su savo kolegomis. Šių kursų metu įgysite puikių komandinio darbo įgūdžių, kurie leis suteikti kvalifikuotą pagalbą klinikinės mirties atveju.

Krizių tyrimo centras, būdamas oficialus Amerikos Širdies Asociacijos partneris, gali išduoti visame pasaulyje pripažįstamus „Advanced Cardiavascular Life Support“ (ACLS) pažymėjimus.

ACLS

PALS - Skubioji medicinos pagalba vaikams

Kursai „Skubioji medicinos pagalba vaikams“ skirti visiems gydytojams ir slaugytojams, teikiantiems medicinos pagalbą vaikams. Šių kursų metu kurso dalyvis lavina gebėjimą greitai įvertinti vaiko būklę, įgyja praktinių gaivinimo įgūdžių ir juos tobulina, seminarų metu aptaria ir sprendžia praktines situacijas.

Baigus kursus ir išlaikius egzaminą, gali būti išduodami visame pasaulyje pripažįstami „Pediatric Advanced Life Support“ (PALS) pažymėjimai.

PALS

STRESAS - Psichologinės pagalbos įgūdžiai teikiant skubią medicinos pagalbą

Kad skubios medicinos paslaugų kokybė bei prieinamumas pagerėtų, būtina, kad šioje srityje dirbantys medikai įgytų pakankamų diagnozavimo bei pagalbos teikimo įgūdžių ūmių būklių atvejais. Staiga pakitęs ligonio elgesys, galima ar nustatyta psichikos liga, agresyvumas prieš pagalbos teikėjus, bandymai nusižudyti – tokie atvejai gana dažni teikiant pagalbą už ligoninės ribų bei skubios pagalbos skyriuje. Tokiomis situacijomis pagalba pacientui turi būti ne tik savalaikė, bet ir kvalifikuota. Kita vertus, medikai, dirbdami skubios pagalbos skyriuje ar greitosios medicinos pagalbos tarnyboje, nuolat susiduria su stresinėmis situacijomis, skaudžiais pacientų bei jų artimųjų išgyvenimais bei traumomis, kurios psichologine prasme palieka didelį neigiamą poveikį.

Šių kursų tikslai yra teikiant skubią pagalbą mokėti apsisaugoti nuo streso poveikio bei jautriai ir kvalifikuotai padėti pacientui, kurio elgesys pakitęs.

STRESAS

BLSO - Šiuolaikinė pradinė akušerinė pagalba

Didžioji dalis nėštumų ir gimdymų yra mažos rizikos ir praeina sklandžiai, su puikia baigtimi moteriai bei naujagimiui. Teikiant paslaugas nėščiajai, gimdyvei bei naujagimiui, labai svarbu nesikišti į normalų procesą, kita vertus, būtina gebėti atskirti pirmuosius nukrypimus patologijos link ir laiku pradėti teikti jau nuo pirmųjų žingsnių kvalifikuotą pagalbą. Gera baigtis galima tik tada, kai teikiančios neatidėliotiną pagalbą komandos veiksmai yra tikslūs, atitinkantys standartus ir pagrįsti mokslo įrodymais nuo pagalbos teikimo pradžios. Akivaizdu, jog pagalbą teikiantiems žmonėms keliami pakankamai aukšti reikalavimai: jie privalo turėti daug teorinių žinių, praktinių įgūdžių, turi mokėti efektyviai bendradarbiauti su įvairių sričių medicinos specialistais.

Šių kursų tikslas – išmokyti paramedikus, skubios medicinos pagalbos medikus bei akušeres teikti skubią pradinę akušerinę pagalbą namuose, ambulatorinėje grandyje, transportuojant, dirbant komandoje su stacionare laukiančiais specialistais.

Kursuose „Šiuolaikinė pradinė akušerinė pagalba“ pateikiama santrauka teorinių žinių, mokomi praktiniai įgūdžiai naudojant manekenus bei mnemonikų pritaikymas, formuojant veiksmų etapiškumą, dirbant komandinio darbo principu.

Kursų dalyviai įgaus pagrindinių praktinių pradinės akušerinės pagalbos teikimo įgūdžių ūmių akušerinių būklių metu, taip pat išmoks gaivinti naujagimį, efektyviai dirbti komandoje su kitų sričių medicinos specialistais, teikiančiais pagalbą nėščioms moterims, gimdyvėms ir naujagimiams.

BLSO

ISL - Išeminės širdies diagnostikos ir gydymo naujovės

Kurso tikslas – suteikti žinias bei įgūdžius išeminės širdies ligos (IŠL) diagnostikos ir gydymo klausimais pagal visame pasaulyje priimtus standartus.
Kurso trukmė 16 val.
ISL

MIMMS - Pasirengimas veikti masinių sužalojimų ir terorizmo atvejais

Šiandien pasaulyje masinių nelaimių ir katastrofų įvyksta vis dažniau. Eismo įvykiai, kuriuose nukenčia trys ir daugiau žmonių, jau tampa kasdienybe. Įvykus nedidelei automobilių avarijai, gali būti ilgam paralyžiuojamas eismas, išsilieti pavojingas krovinys, užsidegti automobiliai. Paprastai, likviduojant pasekmes, dalyvauja kelios avarinės tarnybos: policija, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, greitoji medicinos pagalba ir kt. Likviduojant įvykio padarinius, reikia veikti pagal iš anksto parengtą planą, dalyvaujantis įvairių tarnybų personalas turi būti išmokytas, pats planas turi būti patikrintas pratybų metu.

Kursai „Pasirengimas veikti masinių sužalojimų ir terorizmo atvejais“ parengti vadovaujantis „Major Incident Medical Management and Support“ (MIMMS) tarptautinio pasirengimo ir pagalbos teikimo standartu.

Kursų metu dalyviai išmoks efektyviai koordinuoti veiksmus įvykio vietoje tarp įvairių tarnybų, atlikti standartizuotas ir unifikuotas procedūras, įgaus pagrindinių organizacinių, komunikacinių, rūšiavimo, greito ir racionalaus pacientų transportavimo į tinkamas gydymo įstaigas įgūdžių ir žinių.

MIMMS

SOS - Veiksmų taktika savižudybės, smurto, prievartos atvejais

Teikiant skubią pagalbą dažnai fizinė pagalba būna minimali, nesusijusi su ženkliais sveikatos sistemos sutrikdymais, tačiau psichologinė trauma, moralinė žala būna milžiniška. Tokiais atvejais vienas iš pagrindinių pagalbos principų yra komandinis įvairių specialistų darbas užtikrinant ne tik fizinius, o ir psichologinius, socialinius bei egzistencinius paciento poreikius.

Šių kursų tikslas išmokyti suteikti pradinę pagalbą savižudybės, smurto, prievartos ar išprievartavimo atvejais.

SOS